Картопля

20 грн. / 1 кг, органічна
Картопля
Рання органічна картопля надзвичайно смачна — солоденька, ароматна. На жаль молоду картоплю продаємо всього півтора місяці — з початку червня до середини липня. Зате звичайна картопля в продажу круглий рік, і вона теж смачна.
Андрій Марченко

Органічний фермер

Картоплею називають трав’янистий багаторічник сімейства Пасльонові і його бульби. Плоди картоплі отруйні, цє невеликі круглі ягоди, що нагадують плоди фізалісу або дрібні томати. Бульби картоплі різняться за розміром і формою, в залежності від сорту зустрічаються круглі, довгасті, розміром з куряче яйце і досягають вагою до півкілограма.

З біологічної точки зору бульба — це нирка, яка розрослась і складається з клітин, наповнених крохмалем, з тонкою шкіркою. Колір шкірки картоплі буває практично білий, пісочний, рожевий і червоно-фіолетовий, м’якоть бульб біла, кремова або жовта.

Батьківщина картоплі це Південна Америка, до сих пір в деяких районах Болівії зустрічаються дикорослі кущі картоплі. В Європі картопля з’явилася в середині XVI століття з іспанськими конкістадорами, на слав’янські землі потрапила завдяки Петру I в кінці XVII століття, в перший час використовувалась тільки в знатних родинах.

Сьогодні картоплю вирощують як однорічну рослину, на другий рік залишають тільки для одержання насіння. Картопля займає одне з лідируючих місць в списку звичних і часто вживаних продуктів харчування.

— Колір пісочний
— Насичений аромат
— Вирощування протягом сезону
Агротехніка

Вирощування картоплі справа нелегка. Щоб отримати хороший врожай і захистити рослини від хвороб, потрібно докласти максимум зусиль і часу.

Картопля це культура, вимоглива до грунту і чутлива до перепадів температури і заморозків. Прополка, підгортання і боротьба з одним тільки колорадським жуком також віднімають чимало сил.

— Зберігаємо 90−200 діб, при +4…+6С
Корисні властивості

Картопля здебільшого складається з крохмалю, присутні в його складі набір амінокислот, вітаміни групи В, С, Н і РР, фолієва кислота, а також практично всі корисні мінеральні речовини калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, хлор і сірка, йод, хром, фтор, молібден, бор і ванадій, олово і титан, кремній, кобальт, нікель і алюміній, фосфор і натрій.

Картопля містить багато калію. Картопля сприяє зниженню рівня холестерину в крові і перешкоджає виникненню холестеринових бляшок на стінках судин. Клітковина не агресивна і не подразнює стінки шлунка. Корисний картопля для тих, у кого є захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин, адже продукт в організмі працює як луг, нейтралізуючи дії кислот.

— Вітаміни В, С, Н, РР
Замовити доставку органічних овочів
+38 066 228-43-57
Зворотній зв'язок

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Змінити текст